Po sukcesie koncertu pn. Komu bije dzwon, który wieńczył obchody 500-lecia dzwonu Zygmunt, projekt artystycznej współpracy Cracow Singers i La Risonanza pod dyrekcją Fabia Bonizzoniego został zaprezentowany podczas dwóch znaczących festiwali we Włoszech – w Mediolanie i Novellarze. Koncerty realizowane były w ramach konkursu „Dyplomacja Publiczna 2021”. Fundacja Equinum zorganizowała krakowsko-mediolańskie koncerty z muzyką mistrzów europejskiego renesansu i baroku podczas prestiżowych festiwali:

 • Międzynarodowy Festiwal „Estate Sforzesca” w Mediolanie.
  Koncert Cracow Singers i La Risonanza odbył się w przestrzeni Castello Sforzesco 20 lipca, o godz. 21.00.
  Szczegóły tutaj: https://www.milanocastello.it/it/content/estate-sforzesca-2021
 • Festival Entroterre, który odbywa się w ponad 30 lokalizacjach regionu Emilia Romagna. W roku 2021 przygotowanych jest 60 wydarzeń artystycznych z udziałem ponad 500 artystów z całego świata.
  Koncert Cracow Singers i La Risonanza odbył się we wczesnobarokowym Chiesa Beata Vergine del Popolo w miejscowości Novellara 22 lipca, o godz. 21.30.
  Szczegóły tutaj: https://entroterrefestival.it/progamma/la-risonanza-10/

Koncert w ramach festiwalu Entroterre w Chiesa del Popolo w Novellarze

Fragment próby otwartej i warsztatów z interpretacji muzyki dawnej prowadzonej przez Fabia Bonizzoniego z zespołem Cracow Singers

Koncerty realizowane są w ramach zadania publicznego finansowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie „Dyplomacja publiczna 2021”.

Projekt realizowany przy współpracy Konsulatu Generalnego RP w Mediolanie.

Koncerty odbywają się pod patronatem honorowym Instytutu Polskiego w Rzymie.

Organizator:
Fundacja Equinum

Partnerzy:
Adam Mickiewicz Institute
Ministero della Cultura
Assoziacione Hendel
Comune di Milano
Comune di Novellara

logos

 

Share:
 • 77
 • 0