Kontynuacja współpracy artystycznej zespołu Cracow Singers ze światowej sławy klawesynistą, dyrygentem i znawcą muzyki barokowej – Fabiem Bonizzonim, dyrektorem artystyczny powołanej przez siebie orkiestry barokowej La Risonanza. Zespół Cracow Singers, wybitni instrumentaliści – Agnieszka Oszańca (wiolonczela) oraz Leksander Mocek (pozytyw) pod kierunkiem artystycznym Fabio Bonizzoniego w ramach koncertów, wystąpili z programem muzycznym prezentującym muzykę europejskiego i polskiego Baroku.
Warty podkreślenia pozostaję fakt, iż w efekcie wysoko ocenionej dotychczasowej współpracy z polskimi artystami (Cracow Singers) – to właśnie Fabio Bonizzoni zaprosił polski zespół i włączył Cracow Singers w plany tegorocznej działalności, które zaakceptowane zostały następnie przez Gminę i Miasto Mediolan.
Wspólny projekt muzyczny Cracow Singers pod dyrekcją Fabia Bonizzoniego oraz wybrany program koncertów służył podkreśleniu znaczenia polskiej kultury muzycznej, która jest nieodłącznym ogniwem kultury i tożsamości europejskiej.

Pierwszy z koncertów został zaprezentowany w Mediolanie w Museo Nazionale Scienza e Tecnologia Leonardo Da Vinci 3 grudnia 2022 roku.
Koncert był częścią cyklicznego cyklu koncertów organizowanych przez Associazione Hendel w Mediolanie.
Drugi – został wykonany w dużym i znaczącym ośrodku kulturowym w Piemoncie – w Verbanii, w kościele San Leonardo, 4 grudnia 2022 roku.

Oba koncerty spotkały się z wielkim uznaniem publiczności a artyści już zapowiedzieli kontynuację współpracy w kolejnych latach.

Program koncertów:

Wacław z Szamotuł – motet „Modlitwa gdy dziatki spać idą”
Bartłomiej Pękiel – Dulcis amor Jesu
Johann Sebastian Bach – Jesu, meine Freude
Johann Sebastian Bach – Lobet den Herrn, alle Heiden
Johann Christoph Bach – Furchte dich nicht
Johann Christoph Bach – Lieber Herr Gott, wecke uns auf
Johann Michael Bach – Sei, lieber Tag, willkommen
Johann Sebastian Bach – Komm, Jesu komm

Wykonawcy koncertów:

Cracow Singers
Małgorzata Panek, Lidia Sosnowska – soprany
Katarzyna Freiwald, Zuzanna Kozłowska – alty
Piotr Windak, Karol Kusz – tenory
Michał Jan Barański, Łukasz Dziuba – basy

Agnieszka Oszańca – wiolonczela
Aleksander Mocek – pozytyw
FABIO BONIZZONI – kierownictwo artystyczne

Organizator:
Fundacja Equinum
Associazione Hendel

„Dofinansowano w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022, w ramach programu dotacyjnego Instytutu Adama Mickiewicza „Kulturalne pomosty”

Share:
  • 469
  • 1