Finał projektu pod nazwą Henryk Mikołaj Górecki – Powroty zakończony koncertem w Pałacu w Rzuchowie, który leży nieopodal miejscowości Czernica, w której urodził się Henryk Mikołaj Górecki poprzedził cykl warsztatów oraz prób we współpracy partnerów instytucjonalnych, fundacji oraz jednostek samorządu, na rzecz popularyzacji narodowego i światowego dziedzictwa – twórczości wybitnego, współczesnego polskiego kompozytora.

W sposób twórczy zostały wykorzystane i upowszechnione wartości jakimi kierował się twórca – niezłomny, wierny zasadom i rodzimej tradycji, z którą się do końca utożsamiał.

Zadanie zakładało aktywny udział zarówno osób starszych oraz najmłodszych we współpracy z zawodowymi muzykami i animatorami kultury we wspólnym utrwalaniu kapitału kulturowego lokalnej społeczności.

Koncert realizowany był w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa w Pałacu w Rzuchowie – obecnie odbudowywanym w gminie Kornowac.

Wykonawcy koncertu:

Cracow Singers – Karol Kusz, kierownictwo artystyczne

„Dominanta” Chór PSM im. K. i A. Szafranków w Rybniku

Słowo/wykład wprowadzający: Romana Kuczera – Dyrektor PSM im. K. i A. Szafranków w Rybniku

mkidn

kd

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Share:
  • 366
  • 0