Celem zadania była prezentacja polskiego, autorskiego przedsięwzięcia muzycznego w ramach dwóch Międzynarodowych Festiwali:
Bitola Shakespeare Festival (Macedonia) oraz Zagreb Classic (Chorwacja).
Oba festiwale – zorganizowane były na przełomie czerwca i lipca 2018 roku.
W dniu 29 czerwca 2018 w ramach 6th International Bitola Shakespeare Festival w National Theater of Bitola odbył się koncert pn. „Shakespeare a cappella” w wykonaniu Stanisława Soyki oraz Cracow Singers.

W dniu 2 lipca 2018 w ramach Międzynarodowego Festiwalu Zagreb Classic 2018 w Palača Dverce. Oba koncerty były owocem rekomendacji Fundacji Europejska Sieć Festiwali Szekspirowskich po koncercie Stanisława Soyki i Cracow Singers otwierającym XX Jubileuszowy Festiwal Szekspirowski w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim.
Koncerty w Macedonii i Chorwacji zyskały uznanie widowni oraz organizatorów festiwali – podkreślane były unikatowe walory projektu co przyczyniło się do postrzegania różnorodności polskiego rynku sztuki, gdzie spotykają się artyści różnych pokoleń
reprezentujących różne gatunki muzyczne i z wzajemnej inspiracji powstają niepowtarzalne – autorskie przedsięwzięcia artystyczne.

Koncertom w Macedonii i Chorwacji towarzyszyła promocja wydawnictwa fonograficznego – albumu dwupłytowego pn. Soyka Cracow Singers. Shakespeare a cappella. Autorem okładki jest profesor Rosław Szaybo – światowej sławy polski plakacista, fotograf i projektant okładek płyt i książek. W przypadku niniejszego wydawnictwa oprawa graficzna stanowi wobec materiału muzycznego równorzędną wartość artystyczną i stanowi komponent synestezyjny całego wydawniczego przedsięwzięcia.

Organizator:
Fundacja Equinum

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie Promocja Kultury Polskiej za Granicą 2018

Share:
  • 541
  • 1