TOLERANCJA 2 – Dla Niepodległej. Warsztaty, performance, prezentacje muzyczne – to bezpośrednia kontynuacja ubiegłorocznego zadania pn. „Tolerancja”, które zakończyło się sukcesem – powstaniem stałej formacji wokalnej tworzonej przez osadzonych w Zakładzie Karnym w Nowym Wiśniczu.

W obecnym roku zespół wokalny „Tolerancja” – taką nazwę przyjęli osadzeni tworzący zespół – pracuje pod kierunkiem pedagogów muzycznych i przygotowuje nowy repertuar. Dodatkowo, warsztaty żywego słowa zainspirowały osadzonych do własnej twórczości lirycznej i epickiej, która w interpretacji autorów oraz w formie muzycznych aranżacji, zostanie przedstawiona w dniu 3 października 2018 w ruinach kościoła klasztornego pw. Chrystusa Zbawiciela na terenie Zakładu Karnego w Nowym Wiśniczu.

Wiodącym tematem muzyczno-literackich prezentacji oraz taneczno-muzycznego performace’u będzie idea wolności – w tym roku wpisująca się również w 100 – lecie odzyskania Niepodległości.
Obok zespołu osadzonych „Tolerancja”, w koncercie weźmie udział zespół Cracow Singers oraz Barbara Szczawińska – altowiolistka Cracovia Divertimenti.

Audycja w Radiu Kraków (red. Marzena Florkowska)

Realizator zadania: Fundacja Equinum
Partnerzy zadania: Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Krakowie
Zakład Karny Nowy Wiśniczu
Cracow Singers

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Share:
  • 513
  • 0