CRACOW SINGERS VOCAL INSTITUTE – Z PASJI DO ŚPIEWU

Cracow Singers Vocal Institute to centrum edukacji artystycznej kształcące dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe w dziedzinie sztuki muzycznej ze szczególnym uwzględnieniem śpiewu klasycznego oraz rozrywkowego z elementami jazzu. Kurs kształcenia w naszym instytucie trwa sześć semestrów w trybie (wrzesień-luty, luty-maj).

Po ukończeniu naszego instytutu Studenci zdobywają umiejętności wokalne oraz ogólną wiedzę w zakresie teorii muzyki, kształcenia słuchu z czytaniem nut głosem oraz historii muzyki. Wiedza i umiejętności praktyczne zdobyte w naszym instytucie umożliwiają kontynuowanie nauki na wyższych uczelniach wokalnych, bądź przygotowuje do dalszego rozwoju swojej indywidualnej drogi muzyczno-wokalnej.

Instytut jest sygnowany marką Cracow Singers – zespołu wokalnego, którego nadrzędnym celem jest prezentacja muzyki wokalnej na najwyższym poziomie wykonawczym. Ukończenie instytutu daje także możliwość podjęcia czynnej współpracy z zespołem wokalnym Cracow Singers na zasadzie doangażowań do krajowych i międzynarodowych projektów muzycznych, możliwość uczestniczenia w koncertach festiwalowych i pozafestiwalowych, współpracy z zawodowymi muzykami z „najwyższej światowej półki”.

Coraz częściej na rynku pracy, zwłaszcza w dziedzinie muzyki liczą się przede wszystkim umiejętności a nie tylko teoretyczne wykształcenie, dlatego dokładamy wszelkich starań aby kurs w naszym instytucie w pełni przygotowywał naszych Studentów do pracy w profesjonalnych zespołach wokalnych czy chórach kameralnych. Nabyta wiedza oraz umiejętności pozwolą Studentom zaprezentować się w najlepszy możliwy sposób na wszelkiego rodzaju przesłuchaniach czy castingach. Zależy nam także na tym aby kończąc nasz instytut Studenci zdobyli również wiedzę na temat samej emisji głosu. Rzetelna wiedza w tym zakresie pozwoli im w pełni i świadomie posługiwać się swoim głosem co umożliwi im również zaszczepianie pasji śpiewania w swoich środowiskach, zakładania różnego rodzaju zespołów wokalnych oraz prowadzenie tych zespołów nie tylko od strony artystycznej jako dyrygent i interpretator ale także od strony wokalnej jako korepetytor głosu.

tel: + 48 881 471 948
e-mail: kontakt@vocal-institute.pl
adres: ul. Szewska 20/11, 31-009 Kraków

www.vocal-institute.pl